Kiképzések, gyakorl...

Kiképzések, gyakorlások  

Oldal 1 / 6

Sol
Adminisztrációs őrmester (E-6) Admin
Csatlakozva: 4 év telt el
21/09/2015 4:37 du.  

Kiképzésekkel, gyakorlásokkal kapcsolatos megbeszélések helye.

Idéz
Őrvezető (E-3)
30/09/2015 10:56 de.  

Nem tudom mennyire üzemel ez a fórum de már írkálnék bele 😉

Harcjárműre (tank, IFV) történő képzés, gyakorlás mikor lesz?
Pár embernek már jeleztem, hogy a rifleman beosztáson kívül még ez is nagyon érdekelne.

VálaszIdéz
Alhadnagy (E-8) Moderator
30/09/2015 11:40 de.  

Próbáltam felhajtani valamiféle írásos irományt ékes magyar nyelven, de egyelőre nem jutottam előre. Amennyiben van már ilyenetek akkor osszátok meg bátran, ha nem akkor használunk idegen nyelvű írást, de leginkább magunkra fogunk támaszkodni.

VálaszIdéz
Őrvezető (E-3)
30/09/2015 4:48 du.  

Próbáltam felhajtani valamiféle írásos irományt ékes magyar nyelven, de egyelőre nem jutottam előre. Amennyiben van már ilyenetek akkor osszátok meg bátran, ha nem akkor használunk idegen nyelvű írást, de leginkább magunkra fogunk támaszkodni.

Gyalogsághoz van egy irományom. Ez magyar nyelvű. Te és Rommel talán ismeritek is mert airsoft-hoz állították össze a katonai manual-okból. Szerintem tökéletesen összefoglalja az alapokat, amiket mindenkinek tudnia kellene.

Páncélos hadviseléshez is tudok adni manual-t (angol). Bár arma-ban nem tudom mennyire állja meg a helyét.

Ha űber-realsim-re akarjátok venni a JTAC szerepeket akkor ahhoz is tudok alapokkal szolgálni. Authenticate card, 9 line card, hogyan zajlik az egész. (angol)

Hová tölthetem őket?

VálaszIdéz
 Sol
30/09/2015 6:14 du.  

A fájlokat egyelőre a ts-en keresztül szoktuk megoldani. Ott ha mondjuk a kiképzés szobába felteszed, azt megköszönjük.

VálaszIdéz
30/09/2015 10:57 du.  

Akkor oda én is feltöltök.

Gyalogsághoz van egy irományom. Ez magyar nyelvű. Te és Rommel talán ismeritek is mert airsoft-hoz állították össze a katonai manual-okból. Szerintem tökéletesen összefoglalja az alapokat, amiket mindenkinek tudnia kellene.

Páncélos hadviseléshez is tudok adni manual-t (angol). Bár arma-ban nem tudom mennyire állja meg a helyét.

Ha űber-realsim-re akarjátok venni a JTAC szerepeket akkor ahhoz is tudok alapokkal szolgálni. Authenticate card, 9 line card, hogyan zajlik az egész. (angol)

Minden ilyen hasznos infó gyühet! 🙂

VálaszIdéz
Tüzér őrmester (E-7) Moderator
02/10/2015 10:36 de.  

Tegnap hogy ment a gyakorlás?

VálaszIdéz
 Sol
02/10/2015 11:45 de.  

Egész jól, bár én ismételten elnézést kérek a fáradtság okozta félrebeszélésekért.

Az oszlop formációt gyakoroltuk, az ebben való haladást, és ez alapján átbeszéltük a sebességeket, valamint, hogy szemből jövő tűz esetén hogy néz ki az elszakadás.

A tempók tekintetében megegyeztük, hogy parancs szintjén van a séta, kocogás (vagy normál tempó), illetve a futás. Az eddigi fegyver fenn, fegyver lenn parancsok túl hasonlóak, és úgyis alapvetően mindenki a szituációhoz illeszti (ha lőnek rá nyilván felemeli), így ha beleéli mindenki magát ezek feleslegesek.

Blaster javaslatára két új parancs viszont javasolt lehet. Ez a „Pihenj”, ami azt jelenti, hogy még ha esetleg tűzharcban is van, mondjuk a szomszéd raj, akkor is le kell engedni a fegyvert (illetve szó volt róla, hogy sűrűbben kellene magunktól is pihenni, amikor nincs kontakt), valamint a „Készültségbe” amely jelentése, hogy a fegyvert folyamatosan vállnál tartva, aktívan várjuk az ellenfelet. Ez valamelyest a fegyver fent parancs új változata, igaz nem mozgás közben alkalmazandó elsősorban. Abból indul ki, hogy bár 360-ba néz a raj, azt nem kell folyamatosan (nem is reális), feltartott fegyverrel megtenni.

A végére egész sokan lettünk (valakit biztos kihagyok, sorry de nagyon hosszú volt a napom…):
Borisz, Muord, Don, Hujbi, Taylor, Blaster, Morwola, MerAce, Robi, és Jómagam

VálaszIdéz
02/10/2015 1:07 du.  

Hujbi is megjelent.

Sol a lényeget összefoglalta. Ez volt tegnap.

VálaszIdéz
 Sol
02/10/2015 1:11 du.  

Hujbi is megjelent.

Sol a lényeget összefoglalta. Ez volt tegnap.

Így van elnézést, javítva.

VálaszIdéz
Őrvezető (E-3)
02/10/2015 8:11 du.  

Speciel én (azaz -ÉN!-) nagyon orultem a gyakorlasnak, megmutatta, hogy:
- ... ismetelni, ismetelni, ismetelni ...
- atbeszelni
- ... ismetelni, ismetelni, ismetelni ...
- na akkor az EGESZET UJRA!

Mindez EGYSEGES forgatokonyv alapjan, amit idorol idore tesztelunk es finomitunk, vagy esetleg teljesen akar at is irhatunk mert marhara nem mukodik eles szituban.

p.s. Remelem folytatodik a megkezdett gyakorlo sorozat...

VálaszIdéz
Őrvezető (E-3)
05/10/2015 3:52 du.  

Megkésve de jelentem 3 cucc a TS kiképzőpálya szobába feltöltve. Mind angol.

TACSOP.doc (páncélos hadászat. Normális szövegszerkesztővel nyisd meg, különben katyvaszt kapsz.)
MilitaryManuals.zip (amcsi katonai manual-ok, mazsolázzatok)
tacstics.pdf (airsoft / paintball játékosoknak írt manual. Jól összeszedték a katonai manualokból)

VálaszIdéz
Közlegény, első osztályú (E-2)
10/10/2015 3:08 du.  

Sziasztok.Segítségeteket kérném abban,hogy hogyan tudnék olyan gyakorló pályát csinálni magamnak,ahol 100-600m távolságon áll 1-1 npc?szeretném gyakorolni a távolság becslést,meghatározást szabad szemmel ill. Optikán keresztül.illetve tudtok-e ilyen shooting range pályát ami készen letölthető?köszönöm

VálaszIdéz
Őrmester (E-5)
10/10/2015 4:36 du.  

TS-en a Kiképző pálya nevű szobán jobb-klikk, open file browser, és van benne egy MARK_kiképzőpálya nevű pálya. Azon tudsz gyakorolni.
Másik megoldás, hogy fölmész szerverre, kiválasztod a pályaválasztóban Startist, jobb oldalon M.A.R.K. Kiképzőpálya, jobb alul Vote gomb, és utána kb másfél perc múlva betölti a pályát. Azért másfél perc, mert ha csak sima user választ pályát, akkor el kell telnie egy kis időnek. Admin instant tud pályát váltani.

VálaszIdéz
Közlegény, első osztályú (E-2)
10/10/2015 7:52 du.  

Köszönöm,megnézem.Nektek már biztosan jobban megy a távolság becslés a játékban,nekem gondot okoz még. Nem értem,hogy az ACOG-nál miért az emberek szélességét vették alapul a távolság mérésére,és nem a magasságát. Pl:PSO távcső ezen része nagyon praktikus. A legritkább esetben látod az ellent teljesen szemből.Biztosan túlmisztifikálom,de engem egyenlőre zavar ez a kérdés.Még beleásom magam,ha jól tudom minden karakter 180cm a játékban,ebből ki lehet indulni.

VálaszIdéz
Oldal 1 / 6