Speciális kiképzése...

Speciális kiképzések  

Oldal 1 / 5

Őrvezető (E-3)
Csatlakozva: 4 év telt el
02/11/2015 12:51 du.  

Speciális kiképzések időpontjának megbeszélésére!
(AT ;Földi jármű Adam ;Légi jármű Arany ;Támogató lövész Thom,Rommel ;Tüzér Morwola)

Idéz
Őrvezető (E-3)
02/11/2015 1:19 du.  

Ádám egy Páncélos gyakorlást, kiképzést mikor ejthetnénk meg?

VálaszIdéz
Tüzér őrmester (E-7) Moderator
02/11/2015 11:15 du.  

Speciális kiképzések időpontjának megbeszélésére!
(AT ;Földi jármű Adam ;Légi jármű Arany ;Támogató lövész Thom,Rommel ;Tüzér Morwola)

Ha már itt tartunk.
Ez is egy igen jó és hasznos kérdés felvetés. Jelenleg is egyre több építő kritika jön a sima gyalogsági kiképzésre ami nagyon jó.
De legalább van egy váz ami alapján ha közel sem tökéletesen de működik és van.

AT az gyalogsági rész semmi speciális nincs benne keresd pl Sol-t ha meggyógyult.

Ha a támogató lövészre a DMR lövészt érted ami fegyverzet terén pl M14 ebr abban én tudok segíteni és a képzést pl holnap meg is tudjuk ejteni. Várható képzés ideje kb max 10 perc helye a lőtér.

Ádám egy Páncélos gyakorlást, kiképzést mikor ejthetnénk meg?

Bármilyen jármű képzés téma.
Nagyon kellene de.
1. mi alapján folyna a képzés?
2. hol van ez megfogalmazva bármilyen szinten publikálva?
3. ha van mért nincs megosztva hogy mások is tanulmányozhassák?
4. ha esetleg nincs mi alapján megy a képzés?

Félre ne értsétek csak érdeklődök mert én nem olvastam az anyagot.

VálaszIdéz
Őrvezető (E-3)
03/11/2015 8:38 de.  

Az AT-t azt azért soroltam ide mert a Gustav-val nem olyan egy HE-t beállítani mint egy AT4-el, de ez csak az én gondolatom. Igazad van hogy egyenlőre semmilyen doksi nincs ami alapján ezek a kiképzések mehetnének.
DE itt van a mostani küldetés, amiben kellene egy tüzér (alnavetős) páros és én nem tudok arról hogy Morw-on kívűl valaki tudja-e hogyan kell adatokat megadni illetve, van-e egy össze szokott páros, ugyan ez vonatkozik a DMR (nekem ez nem jutott eszembe bocsánat) pozícióra is. Lehet hogy ezekről csak én nem tudok, ha így van akkor bocsánat.
De ha el sem kezdjük nem lesz egy kerete a dolognak. Biztos vannak valahol a neten katonai oktatási leírás vagy bármi ennek a mai nap utána nézek.

Üdv
VasLaci

VálaszIdéz
Őrvezető (E-3)
03/11/2015 11:01 de.  

hali
Szeretném tudni általában milyen típusú helikoptereket használunk.
Frakcio / csoport / tipus ha lehet, mert elég sok fajtát találtam a használt addonjainkban.
Tudom nem volt surun bevetve, de a késobbiekben talán lesz alkalmam majd rá.
Érdekelne ugyanis a helikopter pilota "kaszt", szállitás, támogatás.
...és ugye késobb egy gyakorlo kiképzés is jol esne. 😉

VálaszIdéz
 Sol
Adminisztrációs őrmester (E-6) Admin
03/11/2015 3:11 du.  

Ha van rá igény (a héten biztos, hogy nem), valamikor átnézhetjük a rakétarendszereket, amiket használunk/használnák AT4 - Guszti/SMAW - Javelin. Egy-két dolgot mindegyikről tudok érdekességképpen illetve, hogy hogyan kéne működnie, ilyesmi és milyen helyzetben melyiket használjuk, ha már szimulálunk.

Egyébként nem nagy ördöngösség ez sem, de akit kicsit is érdekel egyszer nem árt átnézni. Az, hogy ki mennyire jó AT-s, az csak gyakorlás kérdése, mert meg kell szokni velük a lövést, és mivel nem sok pót töltet van, nem árt nem mellé lőni 🙂

Ez a "teljesítmény kényszer", illetve a támadási helyzet asszimmetriája (páncélos egyértelmű túlerőben a lövésszel szemben, de ha én lövök előbb, neki annyi, de ha mellélövök, nekem annyi) tud élvezetet okozni szerintem ebben a szerepkörben (nekem ez tetszik).

VálaszIdéz
Őrvezető (E-3)
03/11/2015 5:17 du.  

Sol ennek a rakétás átnézősdit támogatom. Elsők között leszek amikor tartod a kiképzést 🙂

Morw. a héten tudnánk esetleg egy gyors emlékeztetőt csinálni aknavető kezelésből. Egyszer már átnéztük de az rég volt és villám oktatás.

VálaszIdéz
Tizedes (E-4)
03/11/2015 5:37 du.  

hali
Szeretném tudni általában milyen típusú helikoptereket használunk.
Frakcio / csoport / tipus ha lehet, mert elég sok fajtát találtam a használt addonjainkban.
Tudom nem volt surun bevetve, de a késobbiekben talán lesz alkalmam majd rá.
Érdekelne ugyanis a helikopter pilota “kaszt”, szállitás, támogatás.
…és ugye késobb egy gyakorlo kiképzés is jol esne. 😉

Hali, a leg gyakrabban Cobra(USA (USMC - D/W): AH-1Z), Littlebird(NATO: AH-6 és MH-6 M-es verziója), Blackhawk(USA (Army - D/W): UH-60M), Chinook(USA (Army - D/W): CH-47F) de előfordul, hogy az alap armás Ghosthawk(NATO: UH-80)-ot használjuk. Az opfor oldalon majdnem mindegyik Russia-ban a Mi-8 -asok közül bármelyik.

VálaszIdéz
 adam
Őrmester (E-5)
03/11/2015 7:15 du.  

Vasas Laco. Nem tudok neked mi alapján páncélos kiképzést adni.
De szívesen részt veszek gyakorlatozáson ezzel kapcsolatban ha lesz ilyen.
Pénteken szombaton biztos vevő lennék ilyen mókázásra :).

Üdv én e .

VálaszIdéz
 adam
Őrmester (E-5)
03/11/2015 7:29 du.  

Szeretném megkérdezni , hogy az ilyen speciális kiképzéseket ki tart/tarthat.
Mik a követelményei ha vannak. Persze értsen hozzá ez alap de van még ezen kívül?

VálaszIdéz
Tizedes (E-4) MARK
04/11/2015 6:02 du.  

Morw. a héten tudnánk esetleg egy gyors emlékeztetőt csinálni aknavető kezelésből. Egyszer már átnéztük de az rég volt és villám oktatás.

Ha az a kérdés, hogy össze tudunk-e jönni egy este, hogy megbeszéljük hogy hogyan is fogunk tudni mi közösen aknavetőzni szombaton, akkor persze. Ha az a kérdés, hogy tudok-e tartani neked egy rendszeresített kiképzést, akkor nem, mert ilyen egyelőre nincsen. Ehhez át kell kicsit tanulmányoznom a témát. Egyébként köszi a mortaros linket, elmentettem, ha lesz időm elolvasom.
Ha vagyok steamen, írj rám bármikor!

VálaszIdéz
Őrvezető (E-3)
09/11/2015 10:33 du.  

Egy normális (ha már realsim vagy mi) tüzérségi (jelen esetben aknavető) eljárást szívesen látnék én is.
Alap esetben 2 részre osztanám a képzést.

Tüzér
-alap ismeret, mi micsoda az aknavető célzójában.
-tüzérségi számítások technikája maptools-al + tüzérségi táblázat
-helyesbítések, korrigálások
-forma szerinti rádiózás fónia

Megfigyelő
-célpont pontos meghatározása térképen
-tüzérség helyesbítésének technikája

Az aknavetőt simán el tudnám képzelni aktívan is egy egy küldetésben. Be kell pakolni az egyik hummerbe, kijelölni a kezelőszemélyzetét, aztán már csak a szakasz pk-nak kell tudnia, hogy mikor és hogy lehet majd jól használni.

Valamint -bár a csapat nagyon hightech cuccokkal bír, és nincsennek is erre épülő küldetések- terepen való navigálást is lehetne oktatni, ismét csak azért mert realsim vagy mi. Úgyhogy egyenlőre csak a feeling miatt.
-tájoló, maptool használata
-térkép olvasás
-távolságmérés
-háromszögelés
-egyéb mérések
-tájékozódás

VálaszIdéz
Tüzér őrmester (E-7) Moderator
09/11/2015 11:09 du.  

Egy normális (ha már realsim vagy mi) tüzérségi (jelen esetben aknavető) eljárást szívesen látnék én is.
Alap esetben 2 részre osztanám a képzést.

Tüzér
-alap ismeret, mi micsoda az aknavető célzójában.
-tüzérségi számítások technikája maptools-al + tüzérségi táblázat
-helyesbítések, korrigálások

Megfigyelő
-célpont pontos meghatározása térképen
-tüzérség helyesbítésének technikája

Az aknavetőt simán el tudnám képzelni aktívan is egy egy küldetésben. Be kell pakolni az egyik hummerbe, kijelölni a kezelőszemélyzetét, aztán már csak a szakasz pk-nak kell tudnia, hogy mikor és hogy lehet majd jól használni.

Ahogy mondani szokták csináld!
De tényleg tessék összefogni ha egyedül nem megy valami és ki kell dolgozni és elindítani a képzést.

VálaszIdéz
Őrvezető (E-3)
10/11/2015 4:24 du.  

Akkor csináljuk!
Lacin és Morw-ot is beleértve ha még érdekel valakit a téma, a mai kiképzésen akkor majd megbeszélünk egy időpontot. Oks?

VálaszIdéz
Alhadnagy (E-8) Moderator
10/11/2015 4:36 du.  

Érdekel, de nem tudom, hogy lesz-e érkezésem ma.

VálaszIdéz
Oldal 1 / 5